Your daily briefing for podcasting and on-demand


Sınav Hattı

Ratings and creators:  Podchaser
 no ratings yet: be first

A self-improvement podcast in Turkish from: Kemal Keskin | TYT AYT Sohbetleri
Add hosts, guests and other creators at Podchaser
Website: http://bilkentlimuhendis.com

Merhaba gezegen halkı, böyle diyorum çünkü TYT AYT döneminde bir seneliğine bu Dünya zevklerimizden feragat edip başka bir gezegene göç ediyoruz. Tek amacımız Dünya’da istediğimiz yere ışınlanmak. Bendeniz daha önce bu gezegenden Bilkent Elektrik Elektronik Müh. Tam Burslu olarak ışınlanmıştır. Kimileri beni sınav, eğitim veya öğrenci koçu olarak tanımlasa da ben her zaman gezegen verimlilik şefi olan Kemal Abiniz olarak burada olacağım :) Elimden geldiğince sizlerle buluşmaya çalışıp zaman yönetimi, çalışma ve sınav stratejileri, kaynak tavsiyeleri ve ders çalışma programları hakkında sohbet edeceğiz. Bu gezegenin en önemli kurallarından biri, beni ders çalışırken değil ders aralarında dinlemektir. Aksi halde uzay “boşluğuna” fırlatılırsınız:)

YouTube: Bilkentlimuhendis
Study With Me YouTube: Kitapla Randevum

This podcast is hosted by Libsyn

Listen now

Listen elsewhere

Apps shown above are appropriate for your device. See all platforms.

Information for podcasters

Tools

Privacy: In common with all podcast players, pressing "play" on the inbuilt player above will download the audio directly from the podcast host, and in doing so will share some personal data (like your IP address or details of your device) with them.
Links: Bullhorn, iHeartRadio, iVoox, Spotify and Stitcher do not have official APIs: we are using best endeavours to match their podcast catalogue with this podcast.
Cache: We cache most information on these pages, and are currently caching pages for at least fourteen days. This page was produced on August 1 at 06:18:12 UTC. Flush the cache

Get a global view on podcasting and on-demand with our daily news briefing

Subscribe to our daily newsletter by email, free