Subscribe by email, free
Your daily briefing for podcasting and on-demand


Byznys s EY

Ratings and creators:  Podchaser
 no ratings yet: be first

A management podcast in Czech from: EY
Add hosts, guests and other creators at Podchaser

V EY nám záleží na tom, aby svět kolem nás fungoval lépe. Snažíme se proto přispívat k větší důvěře v podnikatelské prostředí, k trvale udržitelnému růstu, rozvoji talentů ve všech oblastech lidské činnosti i k posilování vzájemné spolupráce. Být konkurenceschopný v dnešním podnikatelském světě často znamená najít optimální rovnováhu mezi podnikatelskými riziky a příležitostmi. To ale není možné bez přesných a spolehlivých informací, které vám umožní správně a rychle se rozhodnout. Díky našemu podcastu s EY odborníky a pečlivě vybranými hosty budete o krok napřed a získáte ty nejnovější informace a know-how z úspěšných firem.

Website: https://www.ey.com/cz/cs/home

Listen now

Listen elsewhere

Apps shown above are appropriate for your device. See all platforms.

Information for podcasters

Tools

Privacy: In common with all podcast players, pressing "play" on the inbuilt player above will download the audio directly from the podcast host, and in doing so will share some personal data (like your IP address or details of your device) with them.
Links: Bullhorn, iHeartRadio, iVoox, Spotify and Stitcher do not have official APIs: we are using best endeavours to match their podcast catalogue with this podcast. Status: As of Feb 27, 2020, the Stitcher API we use is unreliable, and may fail.
Cache: We cache most information on these pages for seven days; audio analysis for considerably longer. This page was produced on March 23 at 11:19:30 UTC. Flush the cache

Get a global view on podcasting and on-demand with our daily news briefing

Subscribe to our daily newsletter by email, free