Subscribe by email, free
Your daily briefing for podcasting and on-demand

Mõtle tervelt

A podcast in Estonian from: Marek Strandberg

Tervisest, meditsiinist ja ravimisest saab rääkida keeruliselt või lihtsalt. Kuku saade Mõtle tervelt räägib lihtsalt ka keerulistest asjadest, millega me arsti juures või haiglas igapäevaselt kokku puutume.
Kutsume oma stuudiosse meditsiini tipptegijaid, et rääkida millest tervisehädada tulevad ning kuidas neid tänapäeval ravitakse.
Saate lahutamatuks osaks on ka jutud sellest, kuidas ise oma tervise eest hoolt kanda ja arsti juurde minemisest pääseda.
Kõigil kuulajatel on võimalik saateosalisetele saata ka küsimusi, mis kindlasti vastuse saavad. Küsimused palume saata aadressile motletervelt@kuku.ee.

Website: http://podcast.kuku.postimees.ee

Listen now

Listen elsewhere

Apps shown above are appropriate for your device. See all platforms.

Information for podcasters

Our link generator for this podcast has official Apple and Google badges, and a magic link for social media use. Or, grab some episode links for a specific episode. Learn more about these pages.

Privacy: In common with all podcast players, pressing "play" on the inbuilt player above will download the audio directly from the podcast host, and in doing so will share some personal data (like your IP address or details of your device) with them.
Links: Spotify and Stitcher do not have official APIs: we are using best endeavours to match their podcast catalogue with this podcast.

Get a global view on podcasting and on-demand with our daily news briefing

Subscribe to our daily newsletter by email, free